Kiberdrošības konference un izstāde “DSS ITSEC”

DSS ITSEC

Kiberdrošības konference un izstāde “DSS ITSEC”

2018.gada 25.oktobrī, Rīgā, notika kiberdrošības konference un izstāde “DSS ITSEC”

Atzīmējot pasaules kiberdrošības mēnesi, 25. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika jau devītā gadskārtējā IT profesionāļu kiberdrošības konference “DSS ITSEC”.

Pasākuma galvenā tēma bija kibernoziegumi, pasākuma temats – „Economics of Cybercrime”. Konference ir noderīga biznesa vadītājiem, IT un datu aizsardzības speciālistiem, kā arī citu profesiju pārstāvjiem. Pasākums apmeklētājiem bija pieejams bez maksas, reģistrējoties ar korporatīvo e-pasta adresi.

Kiberdrošības konference „DSS ITSEC” ir pasākums, kurā dalīties pieredzē un papildināt zināšanas par kiberdrošību. Konferences mērķis ir stiprināt Baltijas reģiona kiberdrošību un dot vietējiem speciālistiem iespēju satikt augsta līmeņa starptautiskos ekspertus un izglītoties par jaunākajām nozares tendencēm un tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Šogad eksperti īpašu uzmanību pievērsa kibernoziegumiem un kiberincidentiem. Tika apspriestas arī tādas tēmas kā kiberdrošības politika, Eiropas Savienības (ES) jaunā kiberdrošības stratēģija, publiskā un privātā partnerība ES un katrā valstī atsevišķi. Tāpat eksperti sprieda par 5G drošību, šifrētājvīrusiem, dažādiem tehnoloģiskiem un administratīviem risinājumiem, tīkla drošību u.tml.

“Datu aizsardzība ir viens no aktuālākajiem tematiem visā Eiropā. Šogad uz “DSS ITSEC” konferenci tika aicināti pasaulē atpazīstami eksperti, lai runātu par kiberdrošības aktualitātēm kontekstā ar datu regulu un gaidāmajām izmaiņām nākotnē. DSS ITSEC ir patiesi gandarīti, ka jau devīto gadu pēc kārtas varēja pulcēt nozares profesionāļus un visus kiberdrošības jomas interesentus, lai veidotu jaunas sadarbības un stiprinātu Baltijas valstu kiberdrošību,” saka Andris Soroka, “DSS ITSEC” konferences dibinātājs un ilggadējs organizators.

“DSS ITSEC” konferences interesantāko runātāju vidū bija NATO CCDCoE vēstnieks Āre Reintams (Aare Reintam), drošības eksperts un hakeris Rauls Čiesa (Raoul Chiesa), SecurityBrokers dibinātāja un digitālās izmeklēšanas nodaļas vadītāja Selēna Giuponi (Selene Giupponi), IBM programmas direktors Marks Ērs (Mark Ehr), Somijas informācijas drošības klastera vadītājs Juha Remess (Juha Remes), Eiropas kiberdrošības organizācijas vecākais vadītājs Danilo Delija (Danilo Delia), Dānijas tehniskās universitātes kiberdrošības nodaļas vadītājs Kristiāns Damsgārds Jensens (Christian Damsgaard Jensen) un CQURE drošības eksperts Toms Novakovskis (Tom Nowakowski).

2017. gadā “DSS ITSEC” konference pievērsa plašu sabiedrības uzmanību, pulcējot vienuviet vairāk nekā 1000 interesentu. Tajā ar vairāk nekā 80 prezentācijām deviņās paralēlajās sesijās uzstājās kiberdrošības speciālisti no 20 dažādām pasaules valstīm.